Victoria

Galeria

drukuj

Półkolonia zimowa 2016

18.01. rozpoczęły się Zimowe Zajęcia Edukacyjne w Victoria Center. Przez pierwszy tydzień mieliśmy okazję poznawać lub też na nowo odkrywać piękne i wzruszające baśnie. Wśród nich znalazła się : Calineczka, Królowa Śniegu, Dziewczynka z zapałkami, Brzydkie Kaczątko oraz Kopciuszek. Z każdej opowieści wyciągnęliśmy wnioski i dużą wiedzę. Poznaliśmy nietypowe miary tj. cal, łokieć, stopa oraz  faunę i florę krajów północnych, a także dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można pomagać zwierzętom podczas zimy. Na zajęciach warsztatowych wykonywaliśmy domki dla Calineczki, budowaliśmy budowle z zapałek oraz tworzyliśmy kukiełki do mini-teatrzyku, w którym braliśmy udział. Codziennie mieliśmy też szansę poznać nowe słówka i zwroty oraz ciekawe zabawy w języku angielskim.  W czasie wolnym korzystaliśmy z zabaw na śniegu, którego nie brakowało. Cały tydzień zakończyliśmy  balem karnawałowym i świetną zabawą. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

„W małym kinie’ – taki był główny temat drugiego turnusu zajęć edukacyjnych
w Victoria Center. Codziennie dzieci mogły na nowo odkryć lubiane oraz wielokrotnie oglądane bajki. Okazuje się bowiem, że filmy animowane to nie tylko śmieszne sytuacje, zabawne postaci i wartka akcja, ale także źródło wielu wartości. Należy je tylko odkryć. Podsumowaniem, a zarazem finałem drugiego tygodnia ferii była wycieczka do Cinema City „Zakopianka” na seans filmu pt. „Fistaszki”.  Wszystkim zarazem wyjazd, jak i sam film bardzo się podobał. Bajka będąca przeniesieniem komiksu o tym samym tytule oczywiście  bawiła, ale także uczyła.
W trakcie II turnusu miały miejsce także inne atrakcje. Odbywały się warsztaty,
w trakcie których dzieci robiły m.in. różne eksperymenty chemiczne (wybuchający wulkan, gumowe jajko czy wielobarwne mleko), prace plastyczne (rysunki malowane farbami, roboty z surowców wtórnych, grzechotki, czapki dla krasnali) i stroiły miny. Dzieci próbowały także zgłębić tajemnicę sztuczek magicznych oraz sztuki origami. Dopełnieniem atrakcji było wspólne śpiewane ulubionych przez dzieci piosenek. Każdego dnia uczestnicy turnusu mogli także pogłębić znajomość j. angielskiego dzięki zajęciom prowadzonym przez panią Dominikę, podczas których dzieci  bawiły się, grały w gry, gotowały jak również śpiewały właśnie w tym języku.
Miejmy nadzieję, że czas spędzony podczas ferii w Victoria Center  będzie dla wszystkich uczestników miłym wspomnieniem. Do zobaczenia na następnych zajęciach!

do góry

Kontakt

Victoria Center
ul. Spacerowa 8
32-040 Wrząsowice

Tel. kom. 501-227-393
biuro@victoriacenter.pl
www.victoriacenter.pl